Marek Jakubiak: Donald Tusk przyjechał podpalić Polskę!

Screen własny. Youtube.com/Koczu

Były poseł Sejmu VIII kadencji Marek Jakubiak w piątkowej wypowiedzi dla TVP Info oskarżył Donalda Tuska o dążenie do rozpętania w Polsce wojny domowej.

REKLAMA

– Donald Tusk przyjechał podpalić Polskę. To nie są żarty – powiedział Jakubiak, który w wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydował z listy Kukiz’15 i z poparciem Ruchu Narodowego. Oświadczył przy tym, że w wypowiedziach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej „codziennie słyszy szczucie w jego języku i nienawiść”.

Jakubiak, który obecnie jest przedsiębiorcą i prezesem Federacji dla RP, stwierdził, że Tusk „nie może znieść tego, że przegrywa i że nie potrafi dotrzeć do wszystkich”. –  To jest główny powód jego emocji i podległość jego zleceniodawcom. Ja nie mam wątpliwości, że Europa jest bardzo zainteresowana tym, żeby w Polsce się władza zmieniła – oznajmił.

Według polityka Tusk świadomie swoją działalnością chce doprowadzić do wybuchu w Polsce wojny domowej.

REKLAMA

– Nie tylko Donald Tusk ma swoich zwolenników. Naród polski jest podzielony i podpalenie tego kraju dziś może być bardzo łatwe – mówił w TVP Info.

– My tu mówimy o tożsamości narodu polskiego. Podpalenie dzisiaj naszej ojczyzny i tworzenie na zgliszczach polskiego państwa państwa marionetkowego podległego Unii Europejskiej  czy też sfederalizowanego z Niemcami  jest niezwykle proste. Wystarczy podłożyć ogień – podkreślił Jakubiak.

REKLAMA

Podziel się: