Marek Jakubiak: „Ja nie wiem, kto jest premierem Polski: Netanjahu czy Morawiecki?”

REKLAMA

Poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak w rozmowie z portalem wp.pl w mocnych słowach skomentował przyjętą przez Sejm i Senat nowelizację ustawy o IPN. – To nie jest mój problem, ale PiS ginie w tym, gdzieś prawa i sprawiedliwości brakuje. Ta narracja zaczyna mi przypominać Buzka z Gierkiem. Te pół roku wylewania ścieków na nasze głowy, to był ogromny sukces? – powiedział parlamentarzysta.

W ocenie Marka Jakubiaka, rząd Mateusza Morawieckiego zawarł za plecami obywateli umowę, o której nie chce powiedzieć. Polityk Kukiz’15 dodał, że Polacy zostali upokorzeni nowelizacją ustawy o IPN i sposobem jej przyjęcia.

– Ja nie wiem, kto jest premierem Polski: Netanjahu czy Morawiecki? – spytał ironicznie Jakubiak.

REKLAMA

W środę po krótkich wystąpieniach klubów parlamentarnych i przemówieniu premiera Morawieckiego Sejm w błyskawicznym tempie, w ciągu zaledwie półtorej godziny, znowelizował ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej, usuwając z niej artykuły dotyczące karania za obarczanie Polski współodpowiedzialnością za zbrodnie nazizmu popełnione w okresie II wojny światowej.

Premier Mateusz Morawiecki po zmianie ustawy o IPN nie krył satysfakcji. Mówił, że wydawca gazety na Zachodzie „dwa razy się zastanowi”, ponieważ „będzie musiał zapłacić odszkodowanie 50 czy 100 milionów dolarów euro, które w jakimś pozwie możemy teraz kierować”.