Marek Suski o prezesie PiS: Jarosław Kaczyński zrobił dla Polski więcej niż Józef Piłsudski!

REKLAMA

Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski z PiS porównał Jarosława Kaczyńskiego do marszałka Józefa Piłsudskiego. – To jest polityk, który swoje dokonania, jeśli mówić o niwie politycznej, ma większe od Józefa Piłsudskiego – powiedział Suski o prezesie PiS na antenie telewizji wPolsce.pl. Jednocześnie polityk zaznaczył, że nie mówi o zasługach wojskowych. – Bo na polu walki Piłsudski ma dokonania – wyjaśnił.

W audycji został także poruszony temat Pomnika Katyńskiego w Jersey City oraz kontrowersyjnej wypowiedzi burmistrza tego miasta na temat marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. „To jest prawda o sile stojącej za tym pomnikiem. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że ten facet jest żartem. Fakty są takie, że znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, czyli ktoś taki jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną nieprzyjemną sprawą jest senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć”, napisał kilka dni temu Steven Fulop, burmistrz Jersey City.

– Na głupotę nie ma lekarstwa. Możemy tylko ubolewać, że wydawałoby się poważna osoba, ma albo bardzo dużo złej woli, albo kompletny brak wiedzy. Być może chodzi o to, że tam są duże interesy i chodzi o ten plac i trzeba znaleźć jakieś uzasadnienie, żeby usunąć ten pomnik – stwierdził Marek Suski, odnosząc się do słów Stevena Fulopa.

REKLAMA