Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że sytuacja gospodarcza Polski jest doskonała, a budżet pełen pieniędzy w związku z uszczelnieniem systemu podatkowego, w tym z bardzo dobrą ściągalnością podatku VAT.

Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski został we wtorek zapytany na antenie radia RMF FM, kiedy zostanie zrealizowana jedna ze sztandarowych obietnic PiS z kampanii wyborczej z 2015 roku, czyli obniżka stawek podatku VAT. Odpowiedź polityka – w kontekście zapewnień premiera Morawieckiego o znakomitej kondycji kasy państwa – była zaskakująca i wymowna.

Minister Suski oświadczył bowiem, że VAT-u nie można obniżyć, gdyż nie pozwala na to… sytuacja gospodarcza kraju. Jednocześnie zapewnił, że do obniżki podatku VAT dojdzie, „jeżeli gospodarka będzie się na tyle rozwijała, że będzie to można zrobić”.

Polityk PiS dodał, że w tej chwili nie ma planu obniżenia VAT-u ani konkretnej daty wprowadzenia takiej zmiany. Suski stwierdził, że to, co PiS obiecywało przed wyborami w 2015 roku, „to nie był program na dwa lata – to był program na kilka lat”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna