Lider Ruchu 11 listopada i były kandydat na prezydenta Marian Kowalski nie ma wątpliwości, jaka jest przyczyna usunięcia Beaty Szydło z funkcji premiera. Uważa, że jest efekt spisku biskupów będących watykańską agenturą i prezydenta Andrzeja Dudy.

– Watykan załatwił Polaków, konserwatywny elektorat, w bambuko, podsyłając im na stanowisko premiera człowieka, który w środowisku narodowym, ale i Prawa i Sprawiedliwości, kojarzy się z grupą interesów mało lubianą w Polsce i to nie bez powodu – stwierdził Kowalski, komentując desygnowanie na nowego szefa rządu Mateusza Morawieckiego.

Marian Kowalski nie ma wątpliwości, że PiS i środowisko prezydenta ukrywając faktyczny powód odsunięcia Beaty Szydło od władzy traktuje wyborców jak kretynów.

– Ja uważam, że tak postępować nie można. Będą powody do spekulacji, do plotek, tylko dlaczego się ludziom nie mówi prawdy? Bo ta prawda może być bardzo niewygodna dla tych, którzy podejmują decyzje. Ja uważam, że te przecieki, które posiadamy, że to episkopat dokonał spisku z Dudą – to już wczoraj oglądałem wywiad pana Durczoka z biskupem łódzkim Rysiem – i tam powiedziano, że biskup Gądecki z panem prezydentem mieli jakieś konszachty. I dlatego nie wolno Polakom powiedzieć, o co chodzi, bo agentura watykańska namówiła prezydenta Dudę do obalenia tego rządu. Koniec kropka – powiedział Kowalski w internetowej telewizji Idź Pod Prąd.

Według Kowalskiego prezes PiS, nie potrafiąc zneutralizować prezydenta Dudy, przestał być liderem szeroko rozumianego obozu prawicy.

– Oczywiście będą go tam traktować grzecznościowo, ale to będzie już starszy pan, który ma tylko udostępnić swoje miejsce dla jakichś ambicjonerów. I wojna na noże rozgorzeje w obozie całej zjednoczonej prawicy, w samym PiS, efektem tego będzie to, że pan prezydent, wokół siebie będzie mógł gromadzić osoby zainteresowane budową alternatywnego pseudoprawicowego obozu politycznego, a tam już się zgłaszają nazwiska, które znamy i to będzie nóż w plecy dla Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Kowalski w Idź Pod Prąd.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę