Marian Kowalski ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Lublina! Nie chce dopuścić do zwycięstwa strony KODziarskiej, które gwarantuje bezbarwny kandydat PiS-u!

– Podjąłem świadomą decyzję o starcie w wyborach na prezydenta Lublina w tym roku. Zrobię to, ponieważ uważam, że na tym odcinku, na którym mogę, kwestie Polski, polityki, także międzynarodowej, muszą być zrealizowane konsekwentnie, świadomie i z głową – powiedział Marian Kowalski, lider Ruchu 11 Listopada i były kulturysta, na antenie telewizji Idź pod prąd.

„Marian Kowalski jako główny powód decyzji podał wystawienie bezbarwnego kandydata przez Prawo i Sprawiedliwość, Sylwestra Tułajewa, który gwarantuje zwycięstwo stronie KODziarskiej”, czytamy na stronie ruch11listopada.pl.

Czytaj także:  Zgorzelski: PSL zrywa pakt senacki. Winna jest Platforma Obywatelska

Kandydatem PiS na prezydenta Lublina jest były samorządowiec i obecny poseł Sylwester Tułajew. O kolejną kadencję będzie ubiegał się też urzędujący prezydent Krzysztof Żuk z Platformy Obywatelskiej. Poinformował, że będzie walczył o reelekcję z własnego komitetu. Włodarz Lublina może liczyć na poparcie SLD, Nowoczesnej i PSL. W ocenie Mariana Kowalskiego, Żuk należy do klasy politycznej „związanej z KOD i wspieranej przez lewicowych dominikanów, duchownych katolickich”.

Na stronie ruch11listopada.pl zamieszczono odcinek programu Kowalski&Chojecki, w którym były kulturysta wyczerpująco wyjaśnia (od 00:36:17 nagrania), co go skłoniło do ubiegania się o prezydenturę Lublina.