Niektórzy Polacy zapalą marihuanę LEGALNIE! Już od 1 kwietnia

Legalizacja marihuany. Niemcy zalegalizowały konopie indyjskie
fot. Pixabay

Konsumpcja, posiadanie a nawet uprawa staną się legalne już w przyszłym miesiącu! Tak zadecydowała druga izba niemieckiego parlamentu – Bundesrat. Choć miała wielu przeciwników, częściowa legalizacja marihuany została w Niemczech zatwierdzona, a koalicja z Olafem Scholzem na czele spełniła jedną ze swych przedwyborczych obietnic. Na legalizacji mogą skorzystać nieliczni Polacy, którzy mieszkają w regionach przygranicznych. Wystarczy przekroczyć Odrę lub Nysę i… nagle nie jest się przestępcą.

REKLAMA

W Polsce planów legalizacji marihuany na razie nie ma, choć w skład obecnej koalicji rządzącej wchodzą formacje, tj. Nowa Lewica, które od lat zapowiadają dekryminalizację posiadania konopi indyjskich oraz umożliwienie legalnego obrotu i sprzedaży lekkiego narkotyku. W naszym kraju legalne pozostają na razie tylko zubożone produkty CBD, a pełnowartościowa marihuana z legalnych źródeł może być pozyskana jedynie po przepisaniu przez lekarza. To tzw. marihuana medyczna.

Po marihuanę rekreacyjną było do tej pory najbliższej do Czech lub Holandii. Te kraje od lat słyną ze swobody korzystania z konopi indyjskich niemal na równi z alkoholem. Do tego grona dołączają teraz Niemcy.

REKLAMA

Niemcy zalegalizowali marihuanę! „Skręta” będzie można zapalić nawet na miejskim deptaku

Po wielu wybojach Bundesrat przegłosował ostatecznie ustawę, przygotowaną przez ministra zdrowia Karla Lauterbacha. Nowe regulacje mają wejść w życie już od 1 kwietnia bieżącego roku!

Jak będzie teraz wyglądało niemieckie prawo w kwestii zażywania, posiadania i uprawy marihuany? Jak donosi Interia – osoby dorosłe będą mogły mieć przy sobie aż 25 gramów konopi do własnego użytku! W domu dozwolone będzie przechowywanie do 50 gramów, a ponadto będzie można uprawiać trzy rośliny.

REKLAMA

Dalsze regulacje wejdą w życie dopiero w lipcu. Chodzi o tzw. klub cannabisowe, w których dozwolona będzie uprawa i ograniczona sprzedaż suszu. „Konsumpcja publiczna zostanie dozwolona w ograniczonym zakresie, z wyłączeniem miejsc bliskich szkołom, placówkom dla dzieci i młodzieży oraz obiektom sportowym” – czytamy na portalu.

Co zaskakujące, palenie marihuany będzie dozwolone w miejscach publicznych! Przepisy zezwalają na to, ale dopiero po godzinie 20:00.

REKLAMA

Dla nieletnich marihuana pozostaje nielegalna.

Podziel się: