Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Dąbrówki na Mazowszu odniósł się do pomysłu premiera Mateusza Morawieckiego, który chce opodatkować najbogatszych Polaków.

Szef rządu zaproponował w piątek, by problem protestujących w Sejmie rodziców dzieci niepełnosprawnych rozwiązać, wprowadzając „daninę solidarnościową”. Bardzo dobrze zarabiający Polacy mieliby zostać dodatkowo opodatkowani, a pieniądze przez nich wpłacane fiskusowi trafiałyby do najbardziej potrzebujących, w tym do rodzin z osobami o wysokim stopniu niepełnosprawności.
Mariusz Błaszczak wypowiedział się w sobotę z uznaniem o tej propozycji premiera i ujawnił, że rząd chce, by stosowne zapisy na temat wsparcia najuboższych przez najbogatszych znalazły się w konstytucji.

–Uważamy, że solidarność, w oparciu o koncepcje wywodzące się z nauki społecznej Kościoła to przesłanie, które powinno jednoczyć ludzi, nasz naród – oświadczył szef MON, odnosząc się do „daniny solidarnościowej”.

Błaszczak na spotkaniu w Dąbrówce chwalił dokonania rządu, a szczególnie socjalny program Rodzina 500 Plus. Polityk PiS poruszył w czasie swojego wystąpienia również głośną sprawę nagród i powiedział, że ministrowie wyciągnęli wnioski i pieniądze wpłacili na cele charytatywne. – Ja sam zwróciłem zsumowane nagrody, przekazałem te pieniądze na Caritas Polska – zapewnił szef MON.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę