Marszałek Marek Kuchciński porównał Polskę do domu, który wymaga odszczurzania i odgrzybiania

W ramach akcji „Polska jest jedna” czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w Polskę na spotkania z wyborcami. Ma to być recepta na spadające notowania PiS w sondażach.

   

Do Janowa Lubelskiego zawitał marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który opowiadał o programie partii rządzącej oraz odpowiadał na pytania zebranych na sali zwolenników partii rządzącej.

– My odbudowujemy dom – Polskę, w którym mieszka 38 milionów ludzi. Nie możemy go odgrzybić, odszczurzyć, zastosować środków chemicznych, żeby raz, dwa wyremontować. Tylko musimy dbać jeszcze o zdrowie obywateli. Trudno to się robi. Często możemy założyć, że to, co pozostało po komunizmie, po tych paru pokoleniach jeszcze z II wojny światowej, musimy poświęcić na to kilka pokoleń, a tutaj nie mamy czasu – powiedział Kuchciński.

   

Podczas spotkania marszałek Sejmu przekonywał również, że PiS i rząd Mateusza Morawieckiego mają doskonały program dla młodych ludzi.

– Program rozwoju przedsiębiorczości dla ludzi młodych jest przygotowywany. Po pierwsze organizujemy wsparcie w polityce prorodzinnej, po drugie program Mieszkanie plus oraz zmiany w tej edukacji, czyli powrót do szkół zawodowych, techników. Chcemy kształcić słynnego polskiego hydraulika. Chcemy wrócić do tego, bo przecież świat biegnie do przodu. Jesteśmy w UE i chcemy w niej być, ale chcemy w niej być traktowani równo, a nie jak płytka chodnikowa – oświadczył marszałek Sejmu.

   

Słowa Marka Kuchcińskiego wywołały entuzjazm wśród wyborców PiS obecnych na sali, którzy dziękowali za sztandarowe programy partii rządzącej: 500 plus i Mieszkanie plus. Pojawił się również pomysł, by PiS wprowadził kolejny o nazwie Rolnik plus.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News