Elżbieta Witek
Fot. Facebook.com/KancelariaSejmu

We wtorek miała miejsce konferencja prasowa z udziałem marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Tematem był m.in. kryzys migracyjny spowodowany przez reżim Łukaszenki.

Witek zaznaczyła, że dzisiaj zmagamy się z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej, a także na granicach Litwy i Łotwy z Białorusią.

Przewodniczący parlamentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii przyjęli wspólne stanowisko ws. sytuacji na granicach, aby wzmocnić działania swoich rządów – poinformowała Elżbieta Witek.

„Oprócz ofensywy jaką prowadzi prezydent Andrzej Duda czy też premier Mateusz Morawiecki i rząd, to jest jeszcze trzeci wymiar – wymiar parlamentarny, do którego ja przywiązuję bardzo wielką uwagę. Uważam, że dyplomacja parlamentarna ma przed sobą bardzo ważne zadanie, tym zdaniem jest wspieranie naszych rządów” – mówiła Witek.

Podczas trwania konferencji prasowej, oprócz innych dziennikarzy, pytanie zadała jej również Katarzyna Kolenda-Zaleska. Zapytała, dlaczego w ostatnich sondażach takich jak CBOS lub Kantar, Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie. Elżbieta witek odpowiedziała, że „nie wie, dlaczego PiS traci” i trzeba zapytać osób, które biorą udział w badaniu.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!