Prawie co drugi Polak opowiada się za odwołaniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek z PiS z zajmowanej funkcji. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię SW Research na zlecenie portalu rp.pl.

Badanie zostało przeprowadzone w związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce w Sejmie w nocy z 21 na 22 listopada podczas głosowania kandydatur do Krajowej Rady Sądownictwa. Witek unieważniła jedno z głosowań po tym, jak posłanka PiS Joanna Borowiak powiedziała do niej „Trzeba anulować, bo my przegramy”.

Aż 47,2 proc. uczestników sondażu uznało, że marszałek Witek w związku ze swoją postawą podczas wyboru członków KRS powinna zostać odwołana z zajmowanego stanowiska. Przeciwnego zdania było 20,5 proc. ankietowanych przez SW Research, zaś 32,3 proc. nie miało opinii na ten temat.

Jak podkreślił Piotr Zimolzak z SW Research, odwołanie Witek w równym stopniu poparli mężczyźni, jak i kobiety. Za zdymisjonowaniem marszałek najczęściej opowiadały się osoby powyżej 50 roku życia z wyższym wykształceniem, osoby zarabiające powyżej 5000 zł oraz te mieszkające w miastach liczących od 100 do 199 tys. mieszkańców.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę