Być może już niedługo nakaz noszenia maseczek zostanie zniesiony! Jak poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski, w najbliższych dniach rząd będzie informował o ewentualnych poluźnieniach w tym obostrzeniu.

Jak powiedział minister w czasie rozmowy w Polsat News, nakaz noszenia maseczek prawdopodobnie zostanie zniesiony w niektórych częściach kraju. – 3 województwa mają wyższy wskaźnik zakażeń. Cały czas analizujemy sytuację Weźmiemy pod uwagę ten fakt i popatrzymy na wskaźnik „R” jedności – w niektórych miejscach kraju widać, że on spada – mówił szumowski. Zaznaczył też, że podział ten „o nie podział na Polskę A i B, tylko odpowiedź na zagrożenie związane z korona wirusem”.

Minister odniósł się też do głośnej ostatnio afery maseczkowej. Przyznał, że po tych wszystkich wydarzeniach, teraz zastanawiałby się, czy wejść w politykę. – Zamiast zastawiać się czy i jak: odmrażać gospodarkę, odmrażać służbę zdrowia, to połowę mojego czasu muszę poświęcać na odpowiadanie na nieprawdziwe informacje o mnie i mojej rodzinie. Teraz dwa razy bym się zastanowił, czy wchodzić w politykę – podkreślił. Powiedział też, że nie jest w stanie ocenić, czy afera maseczkowa w jakikolwiek sposób wpłynie na wynik wyborów prezydenckich.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę