„Maska opadła”. Błaszczak atakuje Tuska po jego wykładzie na Uniwersytecie Warszawskim! (WIDEO)

– Przywykamy do tego, że Donald Tusk łamie reguły, gdyż jako przewodniczący instytucji europejskiej nie powinien angażować się w bieżącą politykę –  powiedział w polsatowskich  „Wydarzeniach i Opiniach” minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, komentując piątkowy wykład szefa Rady Europejskiej  na  Uniwersytecie Warszawskim.

https://www.youtube.com/watch?v=3PnXzsyQyMs

Według polityka PiS przemówienie Tuska, w którym szef Rady Europejskiej mówił o konieczności budowania zgody i wspólnoty społecznej oraz przestrzegania konstytucji jako warunku demokracji,  było konfrontacyjne i wyłącznie „wiecem Koalicji Europejskiej, a więc wiecem koalicji polityków, którzy dziś są w opozycji, którzy uczestniczą w kampanii wyborczej”.

Czytaj także:  Poseł Smoliński się żali: Ludzie nie chcą siadać obok mnie w pociągu, bo jestem z PiS (WIDEO)

Błaszczak za szczególnie niedopuszczalne uznał skrytykowanie przez Tuska hasła „Polska sercem Europy”, z którym PiS idzie do wyborów do Parlamentu Europejskiego: –  Kpił w sposób niedyplomatyczny, kiedy mówił o miejscu, w jakim znajdują się np. Węgry rządzone przez premiera Viktora Orbana. To nie przystoi szefowi instytucji europejskiej, który na co dzień organizuje prace szefów rządów – zauważył minister.

Szef resortu obrony zarzucił przewodniczącemu Rady Europejskiej, że nie jest bezstronny, popiera opozycję, co jest sprzeczne z piastowaną przez niego funkcją. – Maska opadła. Po raz kolejny wszyscy wiedzą, z kim mają do czynienia – stwierdził Błaszczak.

Jak podkreślił,  „jeżeli Tusk chciał wystąpić w kampanii wyborczej, to powinien ustąpić ze swojego stanowisk”. – Ma do tego absolutnie prawo. Być może jest sfrustrowany tym, że jedna z badań opinii publicznej stwierdziła, że większość Polaków nie widzi przyszłości Donalda Tuska w polskiej polityce – zaznaczył polityk PiS.

Czytaj także:  Karczewski: Opozycja kłamie. PiS daje pieniądze na leczenie chorych na raka!


Komentarze