Adam Niedzielski
Fot. Facebook.com/MZGOVPL

Ta szokująca wiadomość nadeszła nagle! Trzy czwarte Rady Medycznej przy Premierze RP złożyło dzisiaj swoją rezygnację ze stanowisk. 13 z 17 członków rady nie chce już dalej doradzać rządowi w sprawie epidemii koronawirusa. Lekarze argumentowali swoją decyzję w oświadczeniu. Jak piszą, zrezygnowali z uwagi na „brak wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy” – przekazał polsatnews.pl.

„Dziękuję za współpracę wszystkim członkom Rady Medycznej przy Premierze RP, którzy dziś złożyli rezygnację. Ta decyzja, zgodnie ze wspólnymi deklaracjami na posiedzeniu RM, na pewno nie kończy naszych kontaktów” – napisał minister zdrowia Adam Niedzielski po tym, jak rezygnację złożyło 13 z 17 członków Rady Medycznej przy Premierze.

Minister zdrowia odniósł się do rezygnacji większości Rady Medycznej na Twitterze. Z uwagi na nadchodzący weekend, Niedzielski zdecydował, że szerszego komentarza do sprawy udzieli w poniedziałek.

„Dziękuję za współpracę wszystkim członkom Rady Medycznej przy Premierze RP, którzy dziś złożyli rezygnację. Ta decyzja, zgodnie ze wspólnymi deklaracjami na posiedzeniu RM, na pewno nie kończy naszych kontaktów. Szerszy komentarz w poniedziałek” – brzmi pełny wpis szefa resortu zdrowia.

Rada Medyczna zostanie w związku z masową rezygnacją, przeformowana – nastąpi zmiana formuły. Centrum Informacyjne Rządu zapowiedziało, że z uwagi na okoliczności formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona.

„Zadanie wypracowania nowej formuły zostało przekazane przez prezesa Rady Ministrów ministrowi zdrowia” – podało CIR.

Komentatorzy wypowiadają się o całej sprawie różnorako. Niektórzy uważają, że odejście tak wielu członków Rad Medycznej oznacza dla Polski epidemiologiczną katastrofę. Inni zaś twierdzą, że rozpad RM oszczędzi obywatelom kolejnych lockdownów oraz przymusu szczepień. W Radzie Medycznej zdecydował się pozostać, m.in. jej przewodniczący – prof. Andrzej Horban.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę