Ból
fot. Pixabay.com

W ostatnim czasie żyjemy w nieustannym pędzie i często nie zwracamy uwagi na sygnały, jakie wysyła nam nasz organizm. Niestety, takie zachowanie często skutkuje przeoczeniem pierwszych symptomów poważnych chorób. Pamiętajmy, że wczesna diagnostyka daje obecnie ogromne szanse na wyleczenie wielu schorzeń.

Pamiętaj o profilaktyce

Niestety, powodem późnego wykrywania wielu chorób jest także fakt, że niektóre z nich na początkowym etapie nie dają żadnych objawów lub też objawy te są dość niespecyficzne. Tak też objawia się przewlekła choroba nerek. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne odstępstwa, które mogą wskazywać na rozwój groźnej choroby.

To może być poważna choroba

Jeśli zauważyliśmy, że w ostatnim czasie nieco częściej musimy udać się do toalety, a nasz mocz zmienił kolor, powinniśmy nieco bliżej przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Dodatkowo jeśli pojawiają się u nas takie objawy jak ból w dole pleców, obrzęk (szczególnie kostek i łydek), ospałość i brak apetytu i częste nudności – koniecznie powinniśmy udać się do lekarza.

Pamiętajmy, aby w gabinecie lekarskim przedstawić specjaliście wszystkie niepokojące nas objawy. To na ich podstawie lekarz zaleci dalszą diagnostykę, która pomoże potwierdzić lub wykluczyć poważną chorobę i ewentualnie wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dowiedz się również, jakich objawów nie możesz ignorować.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę