Toaleta
Fot. Unsplash.com

Krzykliwe nagłówki niejednokrotnie straszą nas konsekwencjami naszych zaniedbań. Wiele z nich ma niewiele wspólnego z prawdą. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że objawów, które mogą wskazywać, że w naszym organizmie dzieje się coś złego, pod żadnym pozorem nie możemy bagatelizować.

Dbaj o swoje zdrowie

Jeśli uważnie obserwujemy nasz organizm i od razu zauważamy niepokojące odstępstwa od normy, to powinniśmy spokojnie umówić się na wizytę do lekarza rodzinnego. Podczas konsultacji przedstawimy mu nasze obserwacje. Specjalista zadecyduje natomiast o tym, jakie dalsze działania należy podjąć.

Są jednak takie objawy, z którymi bezwzględnie natychmiast musimy skonsultować się ze specjalistą. Najlepiej jeszcze tego samego dnia, w którym zaobserwowaliśmy nieprawidłowości. Czas gra tutaj bowiem ogromną rolę.

Koniecznie udaj się do lekarza

Jednym z takich objawów jest krew w kale. Nie da się ukryć, że w gronie znajomych czy rodziny niezbyt otwarcie rozmawia się o obserwacji swojego kału. Warto jednak zaznaczyć, że jego dokładne obejrzenie jest niezwykle ważne nie tylko dla naszego zdrowia, ale i życia.

Krew w kale jest bowiem objawem tak poważnych chorób jak nowotwór jelita grubego czy też wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroba Leśniowskiego – Crohna. Nie bagatelizuj zatem tego objawu i jeśli on wystąpi natychmiast skonsultuj się z lekarzem. Im szybciej wdrożone zostanie odpowiednie leczenie, tym lepiej dla Ciebie.

Dowiedz się również, jakie objawy mogą świadczyć o poważnej chorobie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę