„Podliczamy. To już 87 kłamstw w tej kampanii”, pisze Polskie Stronnictwo Ludowe na swoim profilu na Twitterze. Ludowcy twierdzą, że premier Mateusz Morawiecki bez przerwy kłamie. Dlatego też politycy PSL nazwali szefa rządu „Mateuszkiem Kłamczuszkiem”.

Działacze partii Władysława Kosiniaka-Kamysza uruchomili na Twitterze licznik, który będzie pokazywał, ile razy premier, udzielając się w kampanii samorządowej, skłamał. Według polityków PSL miało to miejsce już 87 razy.

– Od początku tej kampanii widzimy, jak premier kłamie każdego dnia. To się stało już praktycznie codziennością, w zasadzie nie ma dnia, żeby premier nie skłamał. Mówił nieprawdę chociażby na ostatnich konwencjach PiS-u. Tych kłamstw jest bardzo dużo, premier kłamie na temat dróg, na temat Unii Europejskiej, na temat problemu ASF-u czy migracji. Widząc to, postanowiliśmy policzyć wszystkie kłamstwa premiera Morawieckiego. Może premier sobie uświadomi, że to jest zły kierunek. Po to właśnie jest ten licznik – żeby Mateusza Morawieckiego przekierować na dobrą drogę, a naszym rodakom pokazać, jaka jest prawda – wyjaśnił prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz.

Jednym z kłamstw Mateusza Morawieckiego miała być, według ludowców, słynna już jego wypowiedź ze spotkania z wyborcami w Świebodzinie. Stwierdził wtedy, że za rządów koalicji PO-PSL nie były budowane ani drogi, ani mosty.

– Może premier Morawiecki nie widzi nowych dróg przez zaciemnione szyby limuzyny? To kłamstwo, że nie budowaliśmy dróg. Będziemy codziennie odkłamywać jego słowa. Budowaliśmy tysiące kilometrów dróg i będziemy robić to dalej w samorządach. Proponujemy Trójpak Drogowy Ludowców: droga, chodnik i ścieżka rowerowa. To nasza propozycja – skomentował słowa szefa rządu Władysław Kosiniak-Kamysz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę