Matka przywiozła do przedszkola w Chełmiepobitą 3-letnią córkę. Grozi jej 8 lat więzienia
fot. Lubelska Policja

Kiedy pracownicy przedszkola zobaczyli, jak wygląda 3-letnia dziewczynka, od razu rozpoczęli działanie. Dziecko zostało zabrane do szpitala. Do przedszkola przyprowadziła dziewczynkę jej matka, która została krótko potem aresztowana przez policję. 3-latka miała być cała posiniaczona i zadrapana. Kobiecie grozi teraz 8 lat pozbawienia wolności. Dziewczynka – wraz z rodzeństwem –  trafiła do ośrodka wychowawczego.

W minioną środę 37-letnia kobieta przyprowadziła do przedszkola w Chełmie (woj. lubelskie) swoją trzyletnią córkę. Pracownicy przedszkola zauważyli, że dziecko jest całe posiniaczone i posiada liczne zadrapania, inaczej mówiąc – pobite. Wychowawca zabrał dziewczynkę do szpitala, gdzie wykonano badania kontrolne – podaje „Polsat News”.

37-letnia matka oddała do przedszkola pobite dziecko! Wychowawca zabrał dziewczynkę do szpitala. Powiadomiono policję

Na szczęście dziecko nie wymagało hospitalizacji, ale po konsultacji lekarskiej 3-latka oraz jej rodzeństwo trafiły do ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Natomiast 37-letnie matka została aresztowana przez policję. „Przedszkole powiadomiło Komendę Miejską Policji w Chełmie” – poinformowała komisarz Ewa Czyż, oficer prasowy chełmskiej policji.

„Wszczęte w tej sprawie śledztwo potwierdziło stosowanie przemocy fizycznej wobec 3-latki. Matka dziewczynki została zatrzymana i doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut. Wdrożona została też procedura niebieskiej karty” – podała kom. Czyż, cytowana przez „PN”.

Decyzją Sądu Rejonowego w Chełmie, wobec 37-letniej kobiety zastosowano areszt tymczasowy w wymiarze trzech miesięcy. Za znęcanie się nad 3-letnią córką grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę