Do tragicznego zdarzenia doszło w irlandzkim szpitalu położniczym Cork University Maternity Hospital. Niedługo po porodzie zmarła kobieta, która spadając z łóżka śmiertelnie przygniotła swoje dziecko.

Zwłoki 30-latki i noworodka zostały odnalezione na podłodze jednoosobowej sali przez personel medyczny w poniedziałkowy poranek. Doszło do niego podczas rutynowej kontroli około godziny 8:00. Niestety było już za późno, aby uratować zarówno matkę, jak i dziecko.

Do tej pory sprawa jest badana pod kątem przyczyn i zabezpieczeń łóżka – śledczy muszą ustalić, jak mogło dojść do zsunięcia się kobiety. Wstępne ustalenia sugerują, że 30-latka spadła na podłogę podczas karmienia piersią, natomiast medyczne ekspertyzy wykazały, że bezpośrednią przyczyną był napad padaczki.

Przedstawiciele Cork University Maternity Hospital na swojej stronie internetowej złożyli oświadczenie, w którym wyrazili smutek z powodu zaistniałej sytuacji:

,,Cork University Maternity Hospital pragnie przekazać wyrazy najgłębszego współczucia rodzinie matki i jej dziecka. Priorytetem szpitala jest w tej chwili dobro rodziny”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę