Europosłanka PiS Beata Mazurek skomentowała w mediach społecznościowych wypowiedź kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego na temat stanu polskiej armii.

Trzaskowski na konferencji prasowej w Warszawie zapowiedział „wzmocnienie Polskich Sił Zbrojnych w NATO”, jak również patronowanie pracom innowacyjnym, mającym na celu unowocześnienie wojska.

– To jest kwestia absolutnie fundamentalna, jak również oczywiście dbanie o finansowanie Polskich Sił Zbrojnych. To musi być dla nas absolutny priorytet w tych trudnych czasach – oświadczył polityk PO.

Odnosząc się do tego wystąpienia, była wicemarszałek Sejmu zarzuciła Platformie Obywatelskiej doprowadzenie wojska na skraj przepaści.

„Trzaskowski bezczelny jak zawsze. Platforma zredukowała polską armię do wielkości jednego stadionu”, napisała europosłanka PiS na Twitterze. „Zakup przez nich »nowoczesnego« sprzętu, to tablice Mendelejewa. Ich profesjonalizm wyznaczają samoloty bezgłowe i latanie na drzwiach od stodoły”, podkreśliła Mazurek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę