Europosłanka PiS Beata Mazurek skomentowała na Twitterze decyzję marszałek Sejmu Elżbiety Witek o skierowaniu zawiadomienia do prokuratury w związku z publikowanymi analizami prawnymi. Witek poinformowała, że opinie na temat prawidłowości udostępniania list wyborców bezprawnie zawierają logo Sejmu i Biura Analiz Sejmowych.

Przewodnicząca izby niższej parlamentu oznajmiła, że niekorzystna dla partii Jarosława Kaczyńskiego opinia prawna została zamówiona przez kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na prezydenta i wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Kidawa-Błońska jednoznacznie zdementowała słowa Witek. W odpowiedzi Mazurek oskarżyła Platformę Obywatelską o okazywaną przez nią „pogardę dla Polaków”. Zdaniem eurodeputowanej PiS nadszedł czas, by partię Borysa Budki wysłać na „śmietnik historii”.

„Mam nadzieję, że kompromitujący wynik M.K-B będzie początkiem końca Platformy”, napisała Mazurek na Twitterze. „Czas aby partia nihilizmu, niskich standardów, zaprzaństwa, dzielenia i pogardy okazywanej Polakom skończyła na śmietniku historii”, podkreśliła.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę