Media: Joe Biden wygrał z Trumpem. Jest nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych

Amerykańskie media, w tym telewizje CNN i Fox News, poinformowały w sobotę po południu, że nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych został Joe Biden. Kandydat Partii Demokratycznej zdobył 279 głosów elektorskich i dzięki temu będzie 46. prezydentem USA.

   

Według mediów ostateczne zwycięstwo i zgromadzenie niezbędnych 270 głosów elektorskich zapewniło Bidenowi zwycięstwo w Pensylwanii.

„Ameryko, jestem zaszczycony, że wybrałaś mnie na przywódcę naszego wielkiego kraju. Praca przed nami będzie ciężka, ale obiecuję ci to: będę prezydentem dla wszystkich Amerykanów – niezależnie od tego, czy głosowaliście na mnie, czy nie. Zachowam wiarę, jaką we mnie pokładacie”, napisał Joe Biden na Twitterze po ogłoszeniu informacji o pokonaniu urzędującego prezydenta Donalda Trumpa z Partii Republikańskiej.

Zwycięstwo Bidena ma jeszcze inny aspekt. Po raz pierwszy w historii USA wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych zostanie kobieta. Kamala Harris, która ma korzenie jamajskie i hinduskie, dotychczas pełniła urząd senatora stanu Kalifornia, wcześniej zajmowała stanowisko prokuratora generalnego tego stanu i prokuratora okręgowego w San Francisco.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News