Merkel wybuczana w Parlamencie Europejskim!

W Parlamencie Europejskim Angela Merkel – kanclerz Niemiec – przedstawiała swoją wizję przyszłości Unii Europejskiej. Jej wystąpienie wywołało wiele emocji na sali. Jak do tej pory takich debat zostało przeprowadzonych 11. W jednej brał udział premier Mateusz Morawiecki.

Angela Merkel podczas wystąpienia odniosła się do wspólnej solidarności i większego zjednoczenia w sprawach bezpieczeństwa. Największe emocja na sali wywołały słowa o wspólnej armii. – Musimy stworzyć oddziały europejskie. Powinniśmy pracować nad tym, by pewnego dnia mieć prawdziwą europejską armię – powiedziała Merkel. W tej chwili na sali rozległo się buczenie. Inni natomiast zaczęli głośno klaskać. Szefowa niemieckiego rządu podkreśliła, że nie chodzi o to, aby robić coś przeciwko NATO i nie kwestionuje klasycznych sojuszy.

Merkel odniosła się także do wspólnej waluty. Według niej w całej Unii powinna obowiązywać jedna, taka sama. – Nasza wspólna waluta może funkcjonować tylko wtedy, gdy każdy członek wywiąże się ze swojej odpowiedzialności za zrównoważone finanse – powiedziała kanclerz.

Czytaj także:  Polska nie dostanie z Unii sprzętu ochronnego na koronawirus. Rzecznik Morawieckiego oskarża o to Tuska

Komentarze