Radosław Poszwiński, zupełnie przypadkowo trafił w sieci na zdjęcie Joanny Schmidt oraz Ryszarda Petru, którzy lecieli do ciepłej Portugalii, podczas gdy pozostali koledzy z opozycji marzli w sejmowej sali. Ten ruch zapewnił mu pracę w TVP Info.

Mężczyzna od wielu lat był aktywnym użytkownikiem Twittera, któremu udało się zgromadzić do tej pory ponad 10 tys. obserwujących. Jednak jego kariera nabrała tempa dopiero w ubiegłym roku, kiedy to wykorzystał okazję i udostępnił opinii publicznej pewnego tweeta. Jak tłumaczył, ktoś wrzucił zdjęcie Ryszarda Petru w samolocie, ale gdy się dowiedział, że wraz z nim jest Joanna Schmidt – skasował wpis. On sam podchwycił jednak temat i rozpowszechnił zdjęcie za pośrednictwem swojego konta.

„Ja nie mam skrupułów walczyć totalnie z totalną opozycją, tyle w temacie” – skomentował sprawę Poszwiński.

Z innych jego wpisów możemy się dowiedzieć, że słynne zdjęcie było ogólnodostępne. Nowy nabytek TVP Info wyjaśnia swoje zachowanie słowami: ”Każdy mógł ciągnąć temat, żeby zatopić Balcerowiczów”.

Redakcja Press, po wysłaniu zapytania za pośrednictwem prywatnej wiadomości na twitterowe konto Radosława Poszwińskiego uzyskała odpowiedź od Samuela Pereiry – redaktora naczelnego TVP Info. Poinformował on, że prawdą jest, iż Poszwiński odpowiada za media społecznościowe w TVP Info i dodał:

„To prawda z Radosławem. To będzie dobry transfer z Twittera” – odpowiedział Pereira.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę