Mężczyzna na szczycie pomnika smoleńskiego rozwinął transparent krytykujący Kaczyńskiego! Interweniowała policja!

Do incydentu doszło podczas piątkowych obchodów tzw. miesięcznicy smoleńskiej na warszawskim placu Piłsudskiego.  Po godz. 9.00, gdy uczestnicy uroczystości – na czele z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim – składali kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej, na szczyt monumentu wbiegł mężczyzna i rozwinął transparent z napisem wymierzonym w szefa partii rządzącej.

Jak poinformowały media, na transparencie widniał napis „Ein Volk, ein Reich, ein Kaczyński – nie!”, nawiązujący do propagandowego sloganu Trzeciej Rzeszy o treści: „Jeden naród, jedna Rzesza, jeden wódz”.

Czytaj także:  Kto powinien być następcą Kaczyńskiego? Polacy uważają, że najlepszy będzie…

Ze szczytu pomnika mężczyzna krzyczał też  do Kaczyńskiego: „Kiedy wreszcie skończysz tę szopkę? Dziewięć lat, kiedy przestaniesz oszukiwać ludzi; gdzie jest wrak?”.

Incydent został szybko zakończony przez dwóch funkcjonariuszy policji, którzy weszli na pomnik i zatrzymali niestawiającego oporu mężczyznę, a następnie zaprowadzili go do radiowozu.

Czytaj także:  Kosiniak-Kamysz: „Piątka dla zwierząt” to zarżnięcie polskiego rolnictwa

W opublikowanym na Twitterze komunikacie policja poinformowała, że sprawcy zostanie najpewniej postawiony zarzut z  art. 51 k.w. mówiący o zakłócaniu porządku publicznego. „Oceną prawno-karną treści transparentu zajmie się prokurator”, zaznaczyła policja.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Europosłowie PO i Lewicy dopuścili się zdrady Polski

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.