– PiS obiecał skrócenie postępowań sądowych, a tymczasem wszystkie badania pokazują, że odkąd rząd wziął się za sądy, ten czas się wydłużył. Rząd zrobił w tej sprawie dużo – wydłużył i zepsuł– powiedziała na konferencji prasowej w Opolu poświęconej niespełnionym obietnicom PiS kandydatka Lewicy do Sejmu Marcelina Zawisza.

Komentując program Mieszkanie plus – jeden ze sztandarowych programów partii Jarosława Kaczyńskiego – Zawisza stwierdziła, że „miało być sto tysięcy mieszkań, został tysiąc”. – Lewica powoła publicznego dewelopera, który bez kierowania się zyskiem wybuduje milion mieszkań w ciągu dziesięciu lat – zapowiedziała liderka Lewicy.

Kandydujący z list Lewicy Jerzy Przystajko przypomniał z kolei, że rząd nie wywiązał się także z innych obietnic, w tym zapewnienia tanich lekarstw dla pacjentów, jak również darmowych posiłków w szkołach. Przystajko powiedział dziennikarzom, że w szkole, do której uczęszcza jego dziecko, posiłki są odpłatne i wielu rodziców nie stać na ich wykupienie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę