Zdaniem większości Polaków to eurodeputowani Koalicji Europejskiej mają największy wpływ z całej polskiej delegacji na prace Parlamentu Europejskiego, a europosłowie Prawa i Sprawiedliwości nie mają z nimi szans. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż pracowni IBRiS dla Interii.

Ankietowanym w sondażu zadano pytanie: „Polscy europosłowie której formacji politycznej mają Pana/i zdaniem największy wpływ na pracę Parlamentu Europejskiego?”.

Aż 45,6 proc. respondentów wskazało Koalicję Europejską, 23,2 proc. Zjednoczoną Prawicę, a tylko 0,6 proc. Wiosnę Biedronia. 30,5 proc. ankietowanych nie ma w tej sprawie zdania.

Co ciekawe, zalewie 50 proc. ankietowanych, którzy w maju głosowali na Zjednoczoną Prawicę, uważa, że to właśnie europosłowie PiS są najbardziej wpływowi w PE. Aż 20 proc. spośród głosujących w maju na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości wskazało natomiast Koalicję Europejską.

– Ci, którzy głosowali na KE, są wyraźnie pewniejsi swego. Sympatycy PiS nie mają już tak jednoznacznej opinii – komentuje w rozmowie z Interią wyniki sondażu socjolog Jarosław Flis.

– Różnica w pewności siebie wyborców jest znacząca – zauważa ekspert i dodaje: –  Widać wyraźnie, że zwolennicy KE zdecydowanie częściej uważają, że ich parlamentarzyści radzą sobie lepiej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę