Michał Dworczyk zdradza, jak będzie wyglądać Marsz na 11 Listopada!

REKLAMA

Kiedy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła, że zakazuje zorganizowania Marszu Niepodległości w Warszawie, prezydent razem z premierem uzgodnili, że zostanie zorganizowany Marsz Państwowy na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólny biało-czerwony marsz będzie więc uroczystością państwową, nad którym patronat obejmie Andrzej Duda.

Michał Dowrczyk na antenie Polsat News opowiedział, jak będzie wyglądać wydarzenie. Uroczystość rozpocznie się na Rondzie Dmowskiego. Tam zostanie wypuszczona iskra, która w powietrzu rozstawi biało-czerwoną flagę. Potem zostanie odegrany hymn, wystąpi prezydent i marsz ruszy.

– Na samym początku będzie jechać około 40 pojazdów wojskowych. Następnie orkiestry, kompania reprezentacyjna, orkiestra wojskowa, kombatanci, harcerze i potem warszawiacy oraz ci wszyscy Polacy, którzy przyjadą, żeby wspólnie świętować stulecie niepodległości – zaznaczył Dworczyk. W pierwszym szeregu będą maszerowali kombatanci. – Myślę, że to im powinniśmy oddać największy hołd, bo to dzięki nim Polska dziś jest krajem niepodległym – powiedział. Trasa marszu ma przebiegać przez Aleje Jerozolimskie, Most Poniatowskiego i dalej niemal do ronda Waszyngtona.

REKLAMA