Droga
Fot. tugazeta.pl

W sieci zrobiło się głośno na temat małej wsi Jutrków. Mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce w związku z lokalną drogą do Kierzna, która graniczy z powiatem kępińskim. Od dawna narzekano na jej stan, dlatego uznano, że warto się tym zająć.

Mieszkańcy Jutrkowa postanowili zrzucić się na utwardzenie drogi i finalnie udało się to zrobić. Na tym jednak nie skończyli. Skoro samodzielnie doprowadzili do długo wyczekiwanego remontu, to zaplanowano również uroczyste otwarcie.

Na Facebooku pojawiło się nagranie, na którym widać transparent z napisem: „Droga finansowana z funduszy mieszkańców wsi Jutrków przy pomocy ludzi dobrej woli korzystających z tej drogi”. Obecni byli strażacy, a także „proboszcz” i „biskup”.

Jak się okazało, w role duchownych wcielili się… sami mieszkańcy. Na nagraniu widać, że „proboszcz” oczekuje na „biskupa”, który przyjechał na miejsce mercedesem z szoferem. Potem zostaje przywitany chlebem i solą, natomiast witające go mieszkanki całują pierścień „biskupa”.

Nagranie stało się hitem Internetu i zebrało mnóstwo komentarzy. „Wielkie brawa za humor i utwardzenie. Super społeczność Państwo tworzą!”, „Brawa za dobry humor i inicjatywę. Życie z humorem jest lżejsze” – pisali internauci. Nagranie można zobaczyć TUTAJ.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę