Kampanii wyborczej do samorządów jeszcze oficjalnie nie można prowadzić, ale niektórzy kandydaci nie próżnują już od kilku tygodni. Wyjątkowo aktywny jest Sławomir Nitras, poseł Platformy Obywatelskiej, który będzie walczył o fotel prezydenta Szczecina. Polityk codziennie wyjeżdża na ulice miasta i je sprząta.

Poseł przemieszcza się po Szczecinie specjalną maszyną do czyszczenia ulic. Nitras zapowiedział, że urządzeniem, którego koszt wypożyczenia wynosi 250 zł dziennie, będzie sprzątał szczecińskie chodniki. Maszyna jest oklejona hasłami wyborczymi posła, które pojawiły się już jakiś czas temu na billboardach w Szczecinie.

Poseł PO jednak przekonuje, że nie prowadzi kampanii wyborczej, bo to byłoby niezgodne z prawem, a słowa wypisane na pojeździe do sprzątania – „Wspólnie. Nitras. Szczecin. Pomoc” – są propagowane przez niego jedynie w ramach kampanii społecznej i informacyjnej.

– Są takie ulice, których nikt od wielu lat nie sprzątał – wyjaśnił Nitras. – Ogarnia nas brud. To się nie podoba mieszkańcom. W Szczecinie nie sprząta się ulic. Sprzątane są jedynie ulice w rejonie urzędu miasta – dodał.

Polityk podał specjalny numer telefonu, na który może zadzwonić każdy mieszkaniec Szczecina i zamówić mycie swojej ulicy. – Postaram się dojechać w każde z tych miejsc – obiecał poseł.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!