Ostatnie kilka dni rozpieszcza nas wysokimi temperaturami. Do naszego kraju dotarły masy upalnego powietrza. Często temperatura sięga, a nawet przekracza 30 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla pięciu województw.

Nic nie wskazuje na to, aby pogoda w najbliższym czasie miała się zepsuć. IMiGW wydał ostrzeżenia dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Mogą występować intensywne burze, a nawet grad. Wiatr może osiągać prędkość bliską 80 km/h.

Na wschodzie Polski powietrze będzie bardziej wilgotne. Możliwość wystąpienia opadów i burz jest więc duża. Taka pogoda będzie głównie na wschodzie, zachodzie i południu kraju.

Lato przybyło na dobre i nie zamierza nas opuszczać. Często wysokie temperatury niosą jednak ze sobą burze i opady. W takich sytuacjach należy pamiętać o ostrożności. Najlepiej wówczas przebywać w domu i przeczekać najgorszą sytuację. Burze oraz deszcz mogą występować jeszcze w kolejnych dniach.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę