Politolog dr Marek Migalski skomentował na Twitterze wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy w telewizji publicznej dotyczącą rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce.

Kandydat PiS na prezydenta przekonywał, że działania podjęte przez rząd Mateusza Morawieckiego przynoszą już efekty. Dzięki temu zaczęła procentowo spadać liczba zachorowań i sytuacja została tak opanowana, że „już po świętach” Polacy wrócą do normalnego życia.

– Mam nadzieję, że to wolne tempo wzrostu liczby zachorowań się utrzyma i że będzie spadało i że tych zachorowań będzie coraz mniej, bo procentowo to się zmniejsza – mówił Duda w telewizji publicznej.

–  Procent chorujących jest właściwie, prawie że z dnia na dzień coraz mniej. To bardzo dobrze, bo mówiło się, że szeroko rozwijająca się epidemia to wzrost o 40 proc. dzień do dnia. Polska jest od tego daleko, daleko, daleko – wychwalał osiągnięcia rządu prezydent.

Komentując słowa Dudy, Migalski stwierdził wprost, że prezydent „łże” w sprawie pandemii.

„Prezydent państwa w publicznej telewizji łże prosto w oczy. Właśnie łże, a nie mija się z prawdą lub manipuluje”, napisał politolog na Twitterze. „W dniu największej liczby zakażeń okłamuje Polaków, że owa liczba maleje. I to, rzekomo, z dnia na dzień. To jest niewiarygodne”, stwierdził.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę