REKLAMA

Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że być może George Soros albo jakiś inny miliarder finansuje karawanę migrantów z Ameryki Środkowej.

– Nie wiem kto, ale nie byłbym zaskoczony. Wiele osób tak mówi – odparł Trump zapytany, czy jego zdaniem za tym, że do Stanów Zjednoczonych maszerują tysiące migrantów, nie stoi George Soros.

REKLAMA

Jak poinformowała agencja AFP, na południu Meksyku znajdują się obecnie dwie duże grupy uchodźców, które w sumie liczą 6 tysięcy osób i chcą się przedostać do USA. Z kolei Reuters podał, że w środę w San Salvador uformowała się kolejna grupa migrantów, licząca około 2 tysięcy osób, która zmierza w kierunku granicy z Gwatemalą.

Donald Trump w związku z tą sytuacją ogłosił, że na granicę z Meksykiem może skierować nawet 15 tysięcy żołnierzy. Jednocześnie zapewnił, że USA „będą przygotowane” na falę migrantów, którzy „nie wejdą do kraju”. Prezydent USA powtórzył też swoje wcześniejsze ostrzeżenia, że może wstrzymać pomoc dla krajów, z których pochodzą migranci.

REKLAMA

Polityka migracyjna i bezpieczeństwo granic to obecnie główny temat kampanii Donalda Trumpa przed nadchodzącymi wyborami cząstkowymi do Kongresu, które odbędą się 6 listopada.