Migranci przeszli do Niemiec plażą nad polskim morzem! Wpadli w ręce policji

Migranci przedostali się do Niemiec polską plażą przez Świnoujście
Zdjęcie Ilustracyjne | fot. Mstyslav Chernov
Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Punkty kontrolne od kilku miesięcy funkcjonują w Niemczech na całej granicy z Polską. Powodem są nielegalni imigranci, którym udaje się przedrzeć przez zaporę na polsko-białoruskim pograniczu, a następnie przedostać się przez Polskę do Niemiec. Jedno miejsce jednak przeoczyli. Chodzi o… plażę nad Morzem Bałtyckim. Jak się okazuje, kilku migrantów prawdopodobnie przedostało się plażą z Polski do RFN. To obywatele Jemenu i Syryjczyk. Tylko czterech z nich miało paszporty.

REKLAMA

Nowy szlak migracyjny? Migrantom coraz trudniej przedzierać się na zachód Europy. Na polsko-białoruskiej granicy od kilkunastu miesięcy stoi już w pełni wyposażony mur graniczny, natomiast Niemcy przywrócili punkty kontrolne na granicy z Polską. Nielegalni przybysze są systematycznie wyłapywani – jeśli nie w Polsce, to tuż za Odrą.

Transport najczęściej odbywa się autami, które są prowadzone przez przemytników. Pewna grupa migrantów odkryła jednak zupełnie nowy szklak. Jemeńczycy i Syryjczyk prawdopodobnie przeszli z Rosji lub Białorusi plażą do Niemiec!

Grupka została zatrzymana w niedzielę przez policję z popularnego niemieckiego kurortu Ahlbeck – niedaleko polskiego Świnoujścia. Przybysze z Bliskiego Wschodu zostali zauważeni przez policjantów, kiedy maszerowali promenadą, która ciągnie się aż od granicy z Polską. Bez problemu można przekroczyć tamtędy granicę, a kontrole są rzadki i niespotykane. Pytanie, na jak długo.

REKLAMA

Grupa migrantów przeszła plażą z Polski do Niemiec. To Jemeńczycy i Syryjczyk

Podczas przesłuchania cudzoziemcy poprosili o azyl w Niemczech. Ten kraj – jak dla wielu innych – był celem ich wędrówki. Chcą zamieszkać nad Łabą.

Policja niemiecka ustaliła, że w pięcioosobowej grupie migrantów było czterech Jemeńczyków i jeden Syryjczyk. Czterech miało ze sobą paszporty, piąty nie. W tych, które znaleziono, wklejone były rosyjskie wizy. Dwóch z nich to nieletni.

Podczas przesłuchania migranci zeznali, że dotarli do Niemiec przez Rosję, potem Białoruś, a następnie przez terytorium naszego kraju.

REKLAMA

Niewykluczone, że w najbliższym czasie niemieckie posterunki pojawią się także na nadmorskiej promenadzie w pobliżu granicy z Polską. W październiku 2023 roku Niemcy przywrócili kontrole także na granicy z Czechami.

Podziel się: