Media kontra politycy – doskonałym przykładem na współpracę w tej sferze, nie zawsze łatwą gdy strony reprezentują dwa różne fronty, przedstawia film, który trafił do internetu.

Reporter programu „Minęła 20” Łukasz Sitek prowadzi na nim rozmowę z Rafałem Grupińskim z Platformy Obywatelskiej, łapiąc go na sejmowym korytarzu.

Dziennikarz TVP próbował dowiedzieć się czegoś więcej od posła PO na temat spotkania sędziów w siedzibie Platformy Obywatelskiej. Po jego zakończeniu wyjście uczestników spotkania z budynku zarejestrowano na nagraniu. Było na nim widać m.in. pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatę Gersdorf, rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa Waldemara Żurka oraz byłego
prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego.

Początkowo cierpliwemu posłowi najwyraźniej puściły nerwy przy niewygodnych pytaniach zadawanych przez dziennikarza. Podirytowany zapytał z wyrzutem: – Dlaczego pan pracuje w PiS-ie Dziennikarz ze spokojem odpowiedział: – Pracuję w telewizji publicznej, dlaczego pan mnie atakuje? Wtedy poseł Grupiński postanowił wyrwać mu z dłoni mikrofon, jednak przedstawiciel publicznych mediów dzielnie walczył o sprzęt i prawo do kontynuowania rozmowy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna