W ofercie amerykańskiego sklepu internetowego Redbubble znalazły się poduszki, minispódniczki i torebki z fotografiami z obozu koncentracyjnego Auschwitz. Na ten oburzający fakt w zareagowało Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.   „Czy naprawdę uważacie, że sprzedaż takich produktów jak poduszki, mini spódnice lub torby z fotografiami z Auschwitz – miejsca ogromnej ludzkiej tragedii, gdzie ponad 1,1 miliona osób zostało zamordowanych – jest dopuszczalne? To raczej niepokojące i lekceważące”, napisało 7 maja muzeum do właściciela sklepu – firmy Redbubble – na swoim koncie na Twitterze.

W odpowiedzi Redbubble usunęła ze sklepu część kontrowersyjnych artykułów. Firma wydała też oświadczenie, w którym tłumaczy, że w jej ofercie znajdują się wyroby „niezależnych użytkowników”. Stosując tradycyjną formułkę, zapewniła też, że „podejmuje natychmiastowe działania, by usunąć te i podobne prace”.

Jednak już 8 maja w ofercie Redbubble pojawiła się koszulka z napisem „Dr Holocaust chce, żebyś miał brodę”. „Czy »charakter tej treści« jest również »nie do zaakceptowania« i jest »niezgodny z wytycznymi społeczności«?”, zapytało muzeum, odwołując się do charakterystycznego formalnego stylu odpowiedzi firmy. Jak do tej pory Redbubble nie odpowiedziała na ten wpis.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę