Minispódniczka z fotografią krematorium! Zdecydowana reakcja Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau!

W ofercie amerykańskiego sklepu internetowego Redbubble znalazły się poduszki, minispódniczki i torebki z fotografiami z obozu koncentracyjnego Auschwitz. Na ten oburzający fakt w zareagowało Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.   „Czy naprawdę uważacie, że sprzedaż takich produktów jak poduszki, mini spódnice lub torby z fotografiami z Auschwitz – miejsca ogromnej ludzkiej tragedii, gdzie ponad 1,1 miliona osób zostało zamordowanych – jest dopuszczalne? To raczej niepokojące i lekceważące”, napisało 7 maja muzeum do właściciela sklepu – firmy Redbubble – na swoim koncie na Twitterze.

   

W odpowiedzi Redbubble usunęła ze sklepu część kontrowersyjnych artykułów. Firma wydała też oświadczenie, w którym tłumaczy, że w jej ofercie znajdują się wyroby „niezależnych użytkowników”. Stosując tradycyjną formułkę, zapewniła też, że „podejmuje natychmiastowe działania, by usunąć te i podobne prace”.

   

Jednak już 8 maja w ofercie Redbubble pojawiła się koszulka z napisem „Dr Holocaust chce, żebyś miał brodę”. „Czy »charakter tej treści« jest również »nie do zaakceptowania« i jest »niezgodny z wytycznymi społeczności«?”, zapytało muzeum, odwołując się do charakterystycznego formalnego stylu odpowiedzi firmy. Jak do tej pory Redbubble nie odpowiedziała na ten wpis.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News