Fot.Facebook.com/MinisterstwoObrony

Ministerstwo Obrony Narodowej zakupi 300 mobilnych ołtarzy polowych dla żołnierzy Wojska Polskiego. Jak poinformował portal wprost.pl, resort ministra Mariusza Błaszczaka ogłosił właśnie przetarg na zakup sprzętu liturgicznego dla Regionalnej Bazy Logistycznej w warszawskim Rembertowie, jednostki podlegającej Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

W skład zestawu wchodzą m.in. krzyż, kielich mszalny, kropidło, pulpit ołtarzowy czy walizka z rozkładanym stolikiem ołtarzowym i wykończeniem wnętrza. Do tego dochodzą stuła mała jednostronna, alba kapłańska oraz bielizna kielichowa.

Zgodnie z informacjami portalu do 17 grudnia 2021 roku wyposażenie wojska zostanie uzupełnione o 40 kompletów mobilnych ołtarzy. W przyszłym roku będzie to kolejne 260.

Nie są jeszcze znane koszty zakupu ołtarzy przez MON. Według wprost.pl może to być nawet kilkaset tysięcy złotych, gdyż wadium, będące zabezpieczeniem przetargu, wynosi w tym przypadku 28 tys. zł. Najczęściej jego wysokość stanowi do 3 proc. całkowitej sumy zamówienia.

W niedzielę popołudniu – już po publikacji tekstu – resort obrony w wyniku fali krytyki po ujawnieniu faktu ogłoszenia przetargu poinformował o wycofaniu się z pomysłu zakupu mobilnych ołtarzy polowych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę