Fot. Facebook.com/CzarnekPL

Przemysław Czarnek w rozmowie z telewizją wPolsce wypowiedział się na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Minister edukacji i nauki oskarżył ówczesnego premiera Donalda Tuska oraz Platformę Obywatelską o doprowadzenie do katastrofy tupolewa z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie,

Zdaniem polityka PiS w przypadku katastrofy smoleńskiej „odpowiedzialność polityczna jest zupełnie jasna”. – Artykuł 146 pkt 4 ust. 7, 8 Konstytucji stanowi, że za bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne państwa polskiego, a zatem granic, terytorium, społeczeństwa i władzy odpowiada Rada Ministrów. I to jej właśnie podlegało Biuro Ochrony Rządu, 36. Pułk lotnictwa specjalnego, samoloty, którymi wożono VIP-ów – stwierdził Czarnek.

– To rząd Donalda Tuska odpowiada w pełni za kompromitację i wielką katastrofę narodową z 2010 r. I to musi być opisane w podręcznikach. To teza wynikająca z Konstytucji RP. To rząd odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa. Gdyby je zapewniono, ten samolot by się nie rozbił – oświadczył szef resortu edukacji i nauki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę