Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podsumowała w niedzielę w Polskim Radiu 24 prospołeczną politykę rządu Mateusza Morawieckiego. – Cała filozofia rządów Zjednoczonej Prawicy oparta jest na silnym fundamencie, jakim jest rodzina i rozwój gospodarki, który również ma rodzinie służyć – podkreśliła.

Wychwalając osiągnięcia obecnej ekipy, Maląg oświadczyła, że rządząca przed 2015 rokiem koalicja PO-PSL w czasie ośmiu lat swoich rządów nie zrobiła nic dla polskich rodzin. – Państwo ma obowiązek inwestować w rodzinę. Mamy potężne zaniechania, gdyż za rządów PO-PSL nie zrobiono tak naprawdę nic dla wsparcia polskich rodzin – powiedziała.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej udowadniała następnie, jak obecna władza dba o jak najlepszy los Polaków.

– Na program Maluch Plus przekazaliśmy ponad 2 mld zł. Gdy rozpoczynaliśmy rządy w 2015 r., poziom tzw. użłobkowienia był na poziomie ok. 12,5 proc. Dziś to 25 proc. – oznajmiła. Dodała również, że więcej pieniędzy jest przekazywane na pomoc osobom niepełnosprawnym, jest to o 12 mld zł więcej niż w 2015 roku. Maląg zapowiedziała, że w 2021 roku na ten cel rząd Morawieckiego planuje przekazać ponad 27 mld złotych.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę