Minister rolnictwa odchodzi. Rezygnacja ze stanowiska ma podłoże osobiste

REKLAMA

Biuro prasowe resortu rolnictwa poinformowało, że „Minister Krzysztof Jurgiel złożył dziś ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi”. Jest także komentarz rzeczniczki rządu.

– Krzysztof Jurgiel podjął decyzję z powodów osobistych. Ja to szanuję, nie będę pytała ministra o powody. Dla mnie powody osobiste są powodami osobistymi. Jeśli takowe były, to uszanujmy je – mówi rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Całkiem możliwe, jak zauważyła, że w ciągu kilku dni dowiemy się kim będzie nowy minister.

Szefem resortu rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel był od 2015.

REKLAMA

Na początku pracy w gabinecie Beaty Szydło Jurgiel wskazywał na kluczowe cele ministerstwa. Miała to być większa ilość rolników ubezpieczonych oraz zablokowanie spekulantów handlujących ziemią rolną. Wskazywał również na opracowanie stanowiska negocjacyjnego odnośnie Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 r. Minister z ramienia PiS obiecywał również zrównoważyć rozwój wsi i rolnictwa poprzez wyrównanie statusu egzystencji na wsi i w aglomeracjach miejskich.

Jurgiel kandydował do sejmu w 2011 r. jako pierwszy na liście PiS w okręgu wyborczym nr 24 w Białymstoku. Udało mu się uzyskać mandat poselski ponownie. Zebrał 35 763 głosy. 44 620 głosów otrzymał w wyborach w 2015 i ponownie dostał się do sejmu.

Podziel się: