Minister Wójcik: Unia Europejska chce nam odebrać suwerenność

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Wójcik skrytykował Unię Europejską za uzależnienie wypłat z unijnego budżetu od przestrzegania praworządności przez kraje będące członkami UE.

 – Jeżeli dzisiaj zdecydujemy się na to, żeby przyjąć warunki, które tak naprawdę fundują nam inne państwa, żeby połączyć kwestie praworządności z kwestią dotyczącą przekazywania środków unijnych, to będzie oznaczało, że w praktyce zostaniemy pozbawieni suwerenności – oświadczył zastępca Zbigniewa Ziobry w Solidarnej Polsce.

Czytaj także:  Miller: W 2004 roku Kaczyński był przeciwko wejściu Polski do Unii Europejskiej
 

Wójcik podkreślił, że państwa UE nie mają prawa narzucać Polsce tego, jak ma się zachowywać, gdyż – ze względu na swoją historię – „o praworządności nie powinny się wypowiadać”.

– Polaków nikt nie powinien uczyć praworządności, nikt nie powinien uczyć demokracji. Nasi przodkowe przelali krew za to, żebyśmy byli suwerennym, niepodległym państwem. To inne państwa powinny wstydzić się często swojej przeszłości, tego co zrobiły. Dzisiaj, jeżeli część z tych państw stoi za tym mechanizmem i oczekuje, że będzie stawiała do pionu nasz kraj, że kiedy im się coś nie spodoba, to nie przekażą środków unijnych, to jest hipokryzja – stwierdził.

Czytaj także:  Czarnek: UE jest gorsza niż Związek Radziecki i komunizm
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS