Jakiś czas temu Anja Rubik zainicjowała kampanię kampanii „Sexedpl”, zapraszając do udziału gwiazdy, artystów i znane blogerki.

Znana modelka uważa, że polska młodzież w temacie seksu ma wiedzę znikomą, a edukacja seksualna w szkołach, podobnie jak w domach, jest wciąż tematem tabu. W związku z tym rozpoczęła kampanię społeczną, mającą na celu uświadomić młode pokolenie w sprawach seksualnych.

Do współpracy zaproszeni zostali m.in. Magdalena Cielecka, Monika Brodka, Roma Gąsiorowska, Maciej Stuhr i Dorota Masłowska. Powstały króciutkie filmiki edukacyjne, w których Rubik porusza temat antykoncepcji, masturbacji, wizyt u ginekologa czy też pigułki „dzień po”.

Inicjatorka akcji tłumaczy: – Chcę, by dotarły do młodych ludzi i ich rodziców. Mam nadzieję, że w kampanię zaangażują się kolejne znane osoby, nauczyciele, rodzice, seksuolodzy.

Dzisiaj na antenie radiowej na temat akcji wypowiedziała się posłanka PiS, pełniąca funkcję ministra edukacji narodowej Anna Zalewska. Choć trudno sobie to wyobrazić, pani minister do tej pory ponoć nic nie słyszała o inicjatywie seksualnego edukowania młodzieży przez celebrytów.

Dowiadując się o tym od redaktora stwierdziła: – Anję Rubik znam z telewizji – to piękna i słynna na całym świecie modelka – natomiast samej akcji niestety nie znam. Dodała: – Oczywiście edukacja seksualna, która patrzy na dziecko przede wszystkim holistycznie i widzi nie tylko jego fizyczność, ale mówi o jego kształceniu do życia w rodzinie trwa w Polsce od 16 lat.

Aby nie wyszło, że posłanka odcina się od tej inicjatywy, zaprosiła Anję Rubik do ministerstwa: – Razem przeczytamy rozporządzenie i podstawy programowe do wychowania do życia w rodzinie i z ekspertami będziemy mogli pokazać, w jaki sposób małe dziecko między innymi przygotowuje się do dorosłego życia, do znajomości jego cielesności.

Mimo najszczerszych chęci, wydaje się mało prawdopodobne, aby Rubik i przyjaciele o liberalnym podejściu do życia seksualnego, mieli ochotę na wysłuchiwanie sugestii posłanki lojalnej wobec partii, która w tym temacie jest wyjątkowo konserwatywna i zabetonowana.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna