W czasie spotkania, na którym mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej i samorządowcy występowali przeciw budowie zbiorników retencyjnych, nagle pojawiła się Anna Zalewska. Obecność minister edukacji mnie została jednak dobrze przyjęta i jedynka z Dolnego Śląska PiS do Parlamentu Europejskiego została wybuczana. Nie pomogło nawet to, że minister edukacji przywiozła dobrą wiadomość dla lokalnej społeczności.

Protestujący mieszkańcy Ziemi Kłodzkiej wraz z przedstawicielami Banku Światowego, Wód Polskich, samorządowcami i parlamentarzystami omawiali w piątek w Międzylesiu kwestie związane z ochroną przeciwpowodziową.

Na sali panowała gorąca atmosfera. Protestujący przynieśli transparenty z napisami „Nie dla zbiorników”, „Ratujmy Radochów”, „Nie wysiedleniom! Nie zaporom! Nie manipulacji”. Mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej sprzeciwiają się budowie kolejnych zbiorników retencyjnych, gdyż oznacza to konieczność wysiedlenia z tego terenu aż 2,5 tysiąca osób.

Na spotkaniu niespodziewanie pojawiła się minister edukacji Anna Zalewska, która przekazała zebranym informację o tym, że projekt budowy nowych zbiorników został wstrzymany.

Jak podało TOK FM, Zalewska zapewniła, że w przyszłym tygodniu rząd wyśle deklaracje dotyczącą zaprzestania analizy dokumenty na piśmie. Protestujący stwierdzili, że uwierzą, jak zobaczą.

 – To jest dość zabawne, bo miesiąc temu mówili, że konieczne są dalsze inwestycje według tych analiz. My już tam mieszkamy z pokolenia na pokolenie, nie chcemy, żeby teraz robili nam tam zmiany – komentowali obietnicę szefowej resortu edukacji mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej.

Minister Anna Zalewska nie kryła zaskoczenia nieprzyjaznym przyjęciem . – Na buczenie jeszcze nie zasłużyłam – powiedziała.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę