Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński kojarzony był do tej pory głównie z wycinanym na jego cześć konfetti i rozrzucanym z helikopterów, policjantami z doczepionymi skrzydłami aniołów, tańczącymi dla niego seniorkami w hawajskich strojach czy z usunięciem z rynku w Łomży masztu z flagą Unii Europejskiej, by go nie kłuła w oczy podczas wizyty w tym mieście.

Obecnie Zieliński próbuje znów zaistnieć w oryginalny sposób. Polityk PiS ogłosił właśnie wprowadzenie Nowenny Niepodległości, która będzie odbywać się każdego 11 dnia miesiąca, od następnej niedzieli 11 lutego aż do 11 listopada. Byłyby to więc cykliczne uroczystości religijno-patriotyczne, przypominające swoim charakterem miesięcznice smoleńskie.

Miejscem pierwszej Nowenny Niepodległości będzie kościół pw. Świętego Krzyża w Łapach. Podczas uroczystości wystąpi między innymi Zespół Wokalno-Instrumentalny Komendy Miejskiej Policji w Łomży, który wykona pieśni patriotyczne. Taką informację można znaleźć na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Według rzecznika białostockiej komendy obecność funkcjonariuszy nie będzie obowiązkowa, ale ci, którzy zechcą uczestniczyć w Nowennie Niepodległości, będą musieli założyć mundury galowe.
Pomysł Zielińskiego przypadł do gustu proboszczowi parafii Świętego Krzyża w Łapach. – Wiceminister zawsze dostrzegał potrzebę spotykania się na wspólnej modlitwie w intencji ojczyzny – powiedział kapłan o inicjatorze Nowenny Niepodległości.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna