Komitet Polityczny PiS podjął we wtorek decyzję dotyczącą obsady „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pierwsze miejsca dostali między innymi: Joachim Brudziński, Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, Anna Zalewska i Anna Fotyga.

Do obsady list wyborczych, na których znaleźli się członkowie rządu, odniósł się na Twitterze Grzegorz Schetyna. „PiS już wie, że przegra. #TasmyKaczynskiego i #aferyPiS nie da się obronić. Ministrowie słabego premiera Morawieckiego uciekają do Brukseli. #AkcjaEwakuacja PiS rozpoczęta. Polacy wybiorą #KoalicjaEuropejska”, napisał przewodniczący PO.

Komentarz Schetyny najwyraźniej wyprowadził z równowagi rzeczniczkę PiS. „Pan Schetyna daleko już odleciał i wkrótce opuści Układ Słoneczny. Średnie poparcie dla PiS to 40 proc. dla POst-KOmuny około 23 proc. Mamy mocnych kandydatów, którzy będą pracować i głosować dla dobra Polaków, a wasi za sankcjami wobec Polski”, odpowiedziała Beata Mazurek liderowi opozycji.

Na tym komentarzu jednak posłanka PiS nie poprzestała i w kolejnym poszła jeszcze dalej, zarzucając Platformie Obywatelskiej, że #AkcjaEwakuacja to jej specjalność. „PO wiedziała w 2014, że przegra wybory do sejmu. #AferyPO nie dały się obronić. Słaby premier #Tusk uciekł do Brukseli zabierając skompromitowaną min. Bieńkowską i Grasia. #AkcjaEwakuacja to autorski projekt PO zrealizowany przez ich premiera w 2014. Polacy wybiorą #PiS”, stwierdziła Mazurek.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Po ich zarządzeniu przez prezydenta, które powinno nastąpić nie później niż 25 lutego, oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza. W tegorocznych eurowyborach Polacy wybiorą 52 przedstawicieli do PE w 13 okręgach wyborczych.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!