Miss Krymu
Twitter | Шолохов не писатель

Rosyjskie władze na Krymie, który Moskwa zaanektowała od Ukrainy w 2014 roku, ukarały grzywną miejscową królową piękności za śpiewanie ukraińskiej piosenki. Olga Valeyeva została oskarżona o zdyskredytowanie rosyjskiego wojska i promowanie symboli ekstremistycznych po tym, jak na filmie pokazano, jak śpiewa piosenkę Czerwona Kalina.

Marsz wojskowy z XIX wieku jest popularny wśród ukraińskich nacjonalistów. Valeyeva, która powiedziała, że ​​nie wiedziała o skojarzeniach z piosenką, została ukarana grzywną w wysokości 40 000 rubli (684 dolary).

Druga kobieta, która śpiewała tę piosenkę razem z nią, dostała 10 dni więzienia. Zainstalowane w Rosji Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na Krymie opublikowało wideo, w którym obie kobiety publicznie przepraszają za śpiewanie piosenki.

34-letnia Valeyeva wygrała konkurs „Mrs Beauty Queen – Crimea 2022”, który odbył się w Sewastopolu pod koniec maja, wywołując sensację w mediach społecznościowych swoimi tatuażami.

Rosyjska policja aresztowała obie kobiety po tym, jak pojawiły się w filmie w mediach społecznościowych, śpiewając Czerwoną Kalinę. „Po prostu zaśpiewałam ukraińską piosenkę bez żadnych głębszych znaczeń” – powiedział Valeyeva rosyjskim mediom.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę