Młodzież Wszechpolska chwali się, co zrobiła z flagą UE na Marszu Niepodległości!

W niedzielę – dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – przez Warszawę przeszedł wspólny marsz organizowany przez rząd i środowiska narodowe. Przedstawiciele ONR i Młodzieży Wszechpolskiej uznali, że 11 listopada to także dobra okazja, by zamanifestować nienawiść do Unii Europejskiej.

„Flaga Unii Europejskiej spalona. Tłum skanduje: Precz z Unią Europejską”, czytamy na Twitterze na profilu Młodzieży Wszechpolskiej. Wpis zilustrowany jest zdjęciem dokumentującym palenie niebieskiej flagi z dwunastoma gwiazdami. Manifestanci w Warszawie, według niektórych mediów, mieli krzyczeć także: „Szmata pali się!”. Do podobnego incydentu spalenia flagi UE doszło w niedzielę również na marszu narodowców we Wrocławiu.

Wpis Młodzieży Wszechpolskiej dotyczący znieważenia barw UE spotkał się z krytyką internautów. „Wypad pajace! Jak chcecie wyjść z Unii, to droga wolna – do putinowskiej Rosji, na białoruską dyktaturę. Polacy wolą demokratyczną Unię!”, napisał jeden z użytkowników. „Brawo Duda i Morawiecki. Tak się kończą negocjacje z naziolami”, skomentował inny.

 

Czytaj także:  Co ze świętami Bożego Narodzenia? Minister Zdrowia nie ma dobrych wiadomości