Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że w przypadku podniesienia przez PiS składek ZUS dla przedsiębiorców poda się do dymisji. Dodał jednak, że nie będzie to potrzebne, gdyż „PiS nie podniesie składek ZUS dla przedsiębiorców”. – Ręczę za to swoją wiarygodnością. Jeśli tak się stanie, podam się do dymisji – powiedział lider Porozumienia w wywiadzie dla piątkowej „Rzeczpospolitej”

Minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Mateusza Morawieckiego podkreślił także, że w sprawie podwyższenia płacy minimalnej – jak przyznał decyzja ta zapadła „w ostatnich tygodniach” – Zjednoczona Prawica mówi jednym głosem.

– Wypracowaliśmy wspólne stanowisko. Z jednej strony, zgodnie z propozycją PiS, szybciej niż pierwotnie zakładaliśmy wzrośnie płaca minimalna. Z drugiej, PiS zaakceptowało postulat Porozumienia, aby tak obniżyć ZUS dla małych firm, żeby wzrost płacy minimalnej nie podkopał ich finansowych fundamentów – zauważył wicepremier, który przy okazji nazwał siebie „rzecznikiem klasy średniej”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę