W Polsce coraz częściej trybuny stadionów piłkarskich nie są jedynie miejscem, gdzie kibice mogą śledzić grę swoich klubów, ale także mogą zademonstrować swoją opinię w sferze społecznej czy politycznej. I robią to!

Tym razem transparent z ostrym hasłem przygotowali kibice Lecha Poznań, który pojawił się w czasie meczu ich drużyny z warszawską Legią.

„Stadion Lecha i kibole ostatni bastion wolności w umęczonym lewacką paranoją Poznaniu” – taka treść transparentu miała być sprzeciwem wobec lewicowych organizacji oraz prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, wybranego na to stanowisko z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Poznańscy kibice najwyraźniej nie pałają sympatią do prezydenta ich miasta, słynącego z liberalizmu światopoglądowego. To nie pierwszy transparent dedykowany Jaśkowiakowi. Kibice Lecha wywiesili już wcześniej transparent z napisem „Przepraszamy za tęczowego Jacka”, na którym prezydent trzyma flagę LGBT oraz penisa. W ten sposób fani Lecha spuentowali uczestnictwo prezydenta w Marszu Równości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę