Mojżeszowe tablice na murach szkół z Tuszowa Narodowego. 10 przykazań promuje wójt z PiS

REKLAMA

Na murach szkół z Tuszowa Narodowego zobaczyć można tablice z Dekalogiem. Jaki jest cel akcji? Inicjatorzy przedsięwzięcia mówią, że ma to „skutkować wzmożoną religijnością młodzieży”.

Pierwszą placówką, na której murach pojawiło się dziesięć przykazań była szkoła podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego. Stylistyką tablice zrobione z marmuru przypominają te biblijne – mojżeszowe. Niebawem mają być poświęcone. Po jakimś czasie podobne zamontowano na kolejnych gminnych placówkach.

Andrzej Głaza, polityk Prawa i Sprawiedliwości i wójt gminy w jednej osobie, jest autorem tego edukacyjno-religijnego przedsięwzięcia. Natomiast członek zarządu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego im. generała Władysława Sikorskiego w Tuszowie Narodowym Kazimierz Tarapata jest zdania, że oryginalna idea szkolnego Dekalogu jest „niewątpliwie ewenementem w skali kraju”.

REKLAMA

Tarapatę cytuje portal hejmielec.pl.: – Miejmy nadzieję, że będzie to skutkować wzmożoną religijnością młodzieży, a społeczeństwo Tuszowa będzie się stawać coraz lepsze.

Podziel się: